O nás

Firma ALPY začala vyvíjet svou činnost v roce 1990 nejprve jako fyzická osoba ALPY-Jirásko. Náplní bylo vydávání průvodců o jednotlivých alpských horských skupinách, vydávání českých turistických map jednotlivých alpských oblastí (od roku 1991 do roku 2000 mapy ALPY-KOMPASS) a cestovní kancelář zaměřená především na sportovně pojaté výstupy na alpské vrcholy. Od roku 1991 jsme začali nabízet členství v rakouském Alpenvereinu.
Společnost ALPY spol. s r.o., která byla založena v roce 1994, převzala všechny aktivity fyzické osoby. Původní sídlo společnosti bylo v Lysé n.L. V roce 2000 došlo ke změně sídla společnosti - dnes je činnost společnosti soustředěna na adrese ALPY spol. s r.o., Štefánikova 63, 150 00 Praha 5.
Současnou programovou náplní společnosti ALPY spol. s r.o. je provozování cestovní kanceláře a komplexních služeb cestovního ruchu, zprostředkování členství v rakouském Alpenvereinu, vydavatelství horské literatury a prodej map a průvodců. Bezprostředně na tuto činnost navazuje i vydávání časopisu lidé&HORY. Jednou z našich rozsáhlých aktivit je i projekt Mezinárodního festivalu alpinismu, který v současném rozsahu a v současné podobě připravujeme a zajišťujeme od roku 2004. Festival patří dnes k významných celosvětovým akcím tohoto druhu.


Cestovní kancelář:

Společnost ALPY spol. s r.o. získala po změně a úpravě zákonných podmínek pro provoz cestovních kanceláří koncesi k provozování cestovní kanceláře ke dni 31.05.2001. CK ALPY má platnou pojistnou smlouvu pro případ úpadku cestovní kanceláře - současnou platnou smlouvu uzavřela společnost ALPY spol. s r.o. s Generali Pojišťovnou a.s.
Náplní CK ALPY je flexibilní zajišťování pobytů a dalších navazujících služeb dle požadavků a přání klientů kdekoliv v RAKOUSKU, v severní ITÁLII a ve Slovinsku a to jak v ZIMĚ, tak také v LÉTĚ. Nabízíme ubytování s vlastní dopravou i autobusové zájezdy.
Organizujeme rovněž kursy a zájezdy pro milovníky hor a vysokohorské přírody. Náplní těchto kursů jsou vysokohorská turistika, pohyb po zajištěných cestách, přechody ledovců, výstupy na vrcholy, vysokohorské lyžování, sněžnice i méně náročný skialpinismus. Naše nabídky obsahují i programy pro cykloturisty.


Členství v rakouském Alpenvereinu - Alpském klubu:

Od roku 1991 zajišťujeme členství v rakouském Alpenvereinu - horském svazu Rakouska. Součástí členství je několik významných "balíků" slev a dalších výhod včetně unikátního a u nás bezkonkurenčního pojištění všech pohybových a rizikových aktivit. Toto pojištění platí na celém světě. Detailní informace o podmínkách členství v Alpenvereinu - Alpském klubu najdete v katalogu Alpský klub a na www.alpenverein.cz.


Vydavatelství horské literatury, prodej map a průvodců:

Tato činnost je zaměřena do oblasti průvodcovské literatury a kartografie. Vydáváme a distribuujeme především průvodce po jednotlivých horských oblastech Alp, ale i jiných horských oblastech Evropy a světa. Součástí naší nabídky je i ucelená Edice naučné literatury pro vysokohorské turisty a horolezce. V oblasti kartografie bylo v období 1991 - 2000 vydáno 34 českých map ALPY-KOMPASS nejvýznamnějších alpských oblastí a jiných atraktivních mimoalpských oblastí (Tenerife, Mallorca...). Tyto mapy rakouské kartografické společnosti KOMPASS v měřítku 1:50 000 byly s českým doprovným textem. V roce 2000 byla rakouská firma KOMPASS koupena německou společností MAIRS a tím tato vzájemnost a obchodní spolupráce skončila.
Dnes zastupujeme na našem trhu jiné významné evropské kartografické společnosti - MICHELIN (atlasy a mapy), česká vydání průvodců ROUGH GUIDES a BRADT od vydavatelství JOTA. V ČR jsme výhradním distributorem turistických map ALPENVEREIN, TABACCO, IGC, Nepa Maps a cyklomap a cykloprůvodců BIKELINE (vydavatelství Esterbauer) a dalších. Provádíme prodej a distribuci úplného sortimentu map a průvodců těchto firem na našem trhu.


Časopis lidé&HORY:

Od roku 2002 vydáváme specializovaný časopis zaměřený na všechny druhy alpinistických aktivit. Časopis lidé&Hory je celobarevný dvouměsíčník o rozsahu 80 stran, který je určen všem zájemcům o různé druhy alpinistických aktivit i všem milovníkům hor. Více na stránkách www.lideahory.cz.


Mezinárodní festival alpinismu:

Festival (dříve pod názvem Smíchovský festival Alpinismu) navazuje na dlouholetou tradici setkání českých členů Alpenvereinu - tato setkání probíhala od roku 1991 v různých místech republiky (Lysá n.L., Jablonec, Most, České Budějovice, Tábor, Plzeň, Praha, Chomutov a jinde). V roce 2004 se Smíchovský festival alpinismu poprvé uskutečnil jako mezinárodní akce - festival proběhl za účasti mnoha osobností alpinismu a legend horolezectví v Paláci Cinema obchodním centru Smíchov (dnešní Tesco). Od roku 2005 probíhá festival alpinismu v prostorách Národního domu na Smíchově každoročně vždy koncem listopadu. Dnes má festival své stránky www.festivalalpinismu.cz