Nová informace k problematice chat v rakouských Alpách

Alpenverein

Armin Wegscheider, manager Odboru Chaty, značení a kartografie, Rakouský Alpenverein.
9.4.2020

Vážení předsedové sekcí, majitelé chat, chataři, pronajímatelé, milí přátelé!
Spolková ministryně Elisabeth Köstingerová upozornila v pátek 3. dubna 2020 zvláštní zprávou na omezení provozu pro ubytovací a turistické podniky a na možnosti jejich financování.
Od 14. dubna 2020 mohou o podporu požádat hlavně chataři, ale také vlastníci chat tj. postižené sekce.
Uvažuje se, že nejdříve od 15. května 2020 - za předpokladu, že nedojde k druhé vlně nákazy - by podniky cestovního ruchu a ubytovací zařízení mohly být po etapách znovu zprovozněny. Zatím není jasné, jak to bude vypadat v případě horských chat (společné noclehárny a vícelůžkové pokoje, společné umývárny, toalety, ...).
Společně s VAVÖ a DAV se snažíme o domluvy a hledáme proveditelné řešení. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat.
V žádném případě nechceme ztratit naději, že letní sezona začne, i když opožděně, a že přeci jen bude úspěšná, přinese mnoho krásných horských zážitků a příjemné večery na chatách v horách. Zájem o otevření chat na nadcházející letní sezonu je veliký!