Mapy a průvodceVážení zákazníci,

od 1.7.2013 jsme pro Vás připravili nový e-shop, shop.alpy.cz. E-shop provozuje společnost ALPY PRAHA, která se zaměřuje na vydávání horské literatury a distribuci map a průvodců. V nabídce najdete převážně mapy a průvodce českých a zahraničních vydavatelů. Velkoodběratelé a knihkupectví nás mohou kontaktovat na mapy@alpy.cz, nabízíme množstevní slevy. Pošleme obchodní podmínky a ceníky.

ALPY PRAHA má sídlo na Praze 5, Štefánikova 63, nemá ale klasický kamenný obchod. Objednané zboží je posíláno poštou, po předchozí domluvě je možné zaplacené zboží osobně vyzvednout v CK ALPY, Štefánikova 63, Praha 5. Většinu zboží, které najdete na e-shopu ALPY, můžete zakoupit také v kamenné prodejně MAPIS, Štefánikova 63, Praha 5.

Koncoví zákazníci mohou kontaktovat prodejnu MAPIS na Praze 5. Najdete zde mapy, průvodce, globusy, atlasy a speciální mapy téměř od všech vydavatelů. Koncem srpna by měl být hotový nový e-shop také pro MAPIS. Najdete na něm všechny tituly, které jsou již nyní k osobnímu zakoupení nebo poslání na dobírku.


ALPY PRAHA - vydavatelství horské literatury, distribuce map a průvodců
Štefánikova 63
150 00 Praha 5
tel. +420 257 328 388
email: mapy@alpy.cz


MAPIS - prodejna map a průvodců
Štefánikova 63
150 00 Praha 5
tel. +420 257 315 459
email: mapis@mapis.cz
otevřeno pondělí-pátek 9.00 - 18.00 hod

KNIŽNÍ NOVINKYDANIEL POLMAN: SALZKAMMERGUT – PRŮVODCE MTB

Šéfredaktor časopisu lidé&HORY připravil nového MTB průvodce po jedné z nejhezčích bikových oblastí – Salzkammergut. Jedná se o nejpodrobnějšího MTB průvodce na trhu a rovnou v češtině! Kniha obsahuje 152 stran formátu 12 x 18,5 cm (š x v). Prodejní cena publikace je 218 Kč.
Vydává: Vydavatelství horské literatury ALPY PRAHA, distribuce: od 30. 4. 2013. Knihu můžete objednávat ve specializované prodejně MAPIS (www.mapis.cz). Členové Alpenvereinu č. sekce 608, zde dostanou slevu 10 %.


Na letošním Mezinárodním festivalu alpinismu Praha 2012 budou mít svou českou premiéru dvě publikace. O horolezecké legendě Petru Habelerovi vyjde kniha Peter Habeler: Cílem je vrchol. Od snad nejvýznamnějších odborníků na problematiku lavin to pak bude kniha Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina - praktická příručka o lavinách. Na festivalu bude probíhat autogramiáda všech autorů, pro návštěvníky festivalu bude publikace nabízena se slevou. Vydání obou publikací připravilo Vydavatelství horské literatury ALPY.Peter Habeler: Cílem je vrchol


O prvním výstupu na vrchol Everestu bez kyslíkového přístroje, o dalších významných výstupech v Alpách a v Himálajích, o jeho přátelství a partnerství s Reinholdem Messnerem, o přátelství a výstupech s mnoha dalšími horolezci z celého světa, o své horolezecké škole Mount Everest, o jeho vztahu a lásce k rodným Zillertálským Alpám - mimořádně zajímavé čtení o sympaťákovi, který celý život prožil v horách a lezení je dodnes jeho hlavní životní náplní. Publikace, která je vydána při příležitosti 70tých narozenin Petera Habelera zcela jistě osloví každého příznivce horských aktivit i všechny milovníky horolezectví. Český překlad publikace připravila Kateřina Sitařová. 200 stran textu a mnoho fotografií, formát 16 x 23 cm.
Prodejní cena 285 Kč.Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina

praktická příručka o lavináchOba autoři, přední světoví odborníci na problematiku lavin z prestižního odborného institutu Lawinenwarndienst v rakouském Innsbrucku, shrnuli v publikaci své dlouholeté praktické zkušenosti s lavinami. Vytvořili systém popisu a předpovídání lavin a formou 10 vhodných modelů předkládají způsoby identifikace lavin a lavinového nebezpečí. Mnoho praktických příkladů. Odborně zaměřená publikace je určena nejen profesionálům zabývajícím se problematikou lavin, záchranářům, členům horské služby, horským vůdcům ale i všem těm, kteří vyráží v zimním období na zimní túry. Český překlad publikace připravil Ing. Jaromír Charvát. 216 stran formátu 17 x 23,5 cm, mnoho fotografií a velice povedený layout.
Prodejní cena 345 Kč.


registrace - obnova
členské příspěvky
výhody členství
počasí
soutěž
mapy AV
lidé&HORY
Berg Auf

Aktuality

statistiky vývoje členské základny rakouského Alpenvereinu za rok 2017
19 výherců obdrželo hodnotné ceny od partnerů soutěže
spustili jsme nový on-line systém pro objednávky předplatného časopisů lidé&HORY a TURISTA

Partneři