Mapy a průvodceVážení zákazníci,

od 1.7.2013 jsme pro Vás připravili nový e-shop, shop.alpy.cz. E-shop provozuje společnost ALPY PRAHA, která se zaměřuje na vydávání horské literatury a distribuci map a průvodců. V nabídce najdete převážně mapy a průvodce českých a zahraničních vydavatelů. Velkoodběratelé a knihkupectví nás mohou kontaktovat na mapy@alpy.cz, nabízíme množstevní slevy. Pošleme obchodní podmínky a ceníky.

ALPY PRAHA má sídlo na Praze 5, Štefánikova 63, nemá ale klasický kamenný obchod. Objednané zboží je posíláno poštou, po předchozí domluvě je možné zaplacené zboží osobně vyzvednout v CK ALPY, Štefánikova 63, Praha 5. Většinu zboží, které najdete na e-shopu ALPY, můžete zakoupit také v kamenné prodejně MAPIS, Štefánikova 63, Praha 5.

Koncoví zákazníci mohou kontaktovat prodejnu MAPIS na Praze 5. Najdete zde mapy, průvodce, globusy, atlasy a speciální mapy téměř od všech vydavatelů. Koncem srpna by měl být hotový nový e-shop také pro MAPIS. Najdete na něm všechny tituly, které jsou již nyní k osobnímu zakoupení nebo poslání na dobírku.


ALPY PRAHA - vydavatelství horské literatury, distribuce map a průvodců
Štefánikova 63
150 00 Praha 5
tel. +420 257 328 388
email: mapy@alpy.cz


MAPIS - prodejna map a průvodců
Štefánikova 63
150 00 Praha 5
tel. +420 257 315 459
email: mapis@mapis.cz
otevřeno pondělí-pátek 9.00 - 18.00 hod

KNIŽNÍ NOVINKYDANIEL POLMAN: SALZKAMMERGUT – PRŮVODCE MTB

Šéfredaktor časopisu lidé&HORY připravil nového MTB průvodce po jedné z nejhezčích bikových oblastí – Salzkammergut. Jedná se o nejpodrobnějšího MTB průvodce na trhu a rovnou v češtině! Kniha obsahuje 152 stran formátu 12 x 18,5 cm (š x v). Prodejní cena publikace je 218 Kč.
Vydává: Vydavatelství horské literatury ALPY PRAHA, distribuce: od 30. 4. 2013. Knihu můžete objednávat ve specializované prodejně MAPIS (www.mapis.cz). Členové Alpenvereinu č. sekce 608, zde dostanou slevu 10 %.


Na letošním Mezinárodním festivalu alpinismu Praha 2012 budou mít svou českou premiéru dvě publikace. O horolezecké legendě Petru Habelerovi vyjde kniha Peter Habeler: Cílem je vrchol. Od snad nejvýznamnějších odborníků na problematiku lavin to pak bude kniha Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina - praktická příručka o lavinách. Na festivalu bude probíhat autogramiáda všech autorů, pro návštěvníky festivalu bude publikace nabízena se slevou. Vydání obou publikací připravilo Vydavatelství horské literatury ALPY.Peter Habeler: Cílem je vrchol


O prvním výstupu na vrchol Everestu bez kyslíkového přístroje, o dalších významných výstupech v Alpách a v Himálajích, o jeho přátelství a partnerství s Reinholdem Messnerem, o přátelství a výstupech s mnoha dalšími horolezci z celého světa, o své horolezecké škole Mount Everest, o jeho vztahu a lásce k rodným Zillertálským Alpám - mimořádně zajímavé čtení o sympaťákovi, který celý život prožil v horách a lezení je dodnes jeho hlavní životní náplní. Publikace, která je vydána při příležitosti 70tých narozenin Petera Habelera zcela jistě osloví každého příznivce horských aktivit i všechny milovníky horolezectví. Český překlad publikace připravila Kateřina Sitařová. 200 stran textu a mnoho fotografií, formát 16 x 23 cm.
Prodejní cena 285 Kč.Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina

praktická příručka o lavináchOba autoři, přední světoví odborníci na problematiku lavin z prestižního odborného institutu Lawinenwarndienst v rakouském Innsbrucku, shrnuli v publikaci své dlouholeté praktické zkušenosti s lavinami. Vytvořili systém popisu a předpovídání lavin a formou 10 vhodných modelů předkládají způsoby identifikace lavin a lavinového nebezpečí. Mnoho praktických příkladů. Odborně zaměřená publikace je určena nejen profesionálům zabývajícím se problematikou lavin, záchranářům, členům horské služby, horským vůdcům ale i všem těm, kteří vyráží v zimním období na zimní túry. Český překlad publikace připravil Ing. Jaromír Charvát. 216 stran formátu 17 x 23,5 cm, mnoho fotografií a velice povedený layout.
Prodejní cena 345 Kč.


registrace - obnova
členské příspěvky
výhody členství
počasí
soutěž
mapy AV
lidé&HORY
Berg Auf

Aktuality

na webu MFA byl zveřejněn nabitý program
nový web, on-line rezervace vstupenek se slevou, finální program již brzy ...
ceny na rok 2018, akce pro nové členy od 1.9.2017
David Lama, Peter Habeler, filmové premiéry, odborný kongres...
Ve středu 21. června 2017 se v hotelu Petr v Praze 5 uskutečnilo slavnostní shromáždění nově vzniklého Českého odboru Slovinského planinského družstva 2017.

Partneři