Novinky

Mezinárodní festival alpinismu Praha 2017MFA Praha 2017: David Lama, Peter Habeler, filmové premiéry, odborný kongres...


Letošní festival alpinismu proběhne po roční pauze opět v prostorách Národního domu na Smíchově ve dnech 23.-26. 11. 2017. Návštěvníci se mohou těšit na některé programové novinky a zajímavosti, festivalu se opět zúčastní celá plejáda významných osobností a legend z celého světa, jako je např. Peter Habeler, David Lama, Jacob Schubert, ale i domácí špička - Adam Ondra, Marek Holeček, Radek Jaroš a další...David Lama - jeden z předních a technicky nejnadanějších alpinistů současnosti

Festival je rozšířen o čtvrteční odborný kongres „Fórum alpinismu“. Jeho programovou náplní bude téma „Bezpečnost při pohybu v horách“. Účast na kongresu potvrdili: šéf záchranné služby Tyrolska Peter Veider, odborník na problematiku lavin a člen Lawinenwarndienst v Innsbrucku Patrick Nairz, prezident Österreichisches Alpinpolizei Hans Ebner z Vídně, šéf sportovní komise CAA a soudní znalec a certifikovaný odborník na alpské nehody Michael Larcher z Innsbrucku, člen vedení Himalayan Rescue Association (HRA) Thukten Sherpa z Kathmandu.


Peter Habeler s cenou za nejlepší přednášku dne (MFA 2016)

Filmové premiéry produkce Servus TV
Součástí programu budou i české filmové premiéry unikátních filmů „Peter Habeler – chci vidět svět z výšky“ o výstupu rakouské legendy Severní stěnou Eigeru v 74 letech a „Stále na živu/Still Alive“ - režisérskou prvotinu Reinholda Messnera pojednávající o neuvěřitelné záchranné akci, která proběhla začátkem září 1970 pod vrcholem Mount Kenya (5199 m). Premiéry prvně uvedeného filmu se zúčastní osobně jeho hlavní protagonista Peter Habeler.

Web festivalu: www.festivalalpinismu.czregistrace - obnova
členské příspěvky
výhody členství
počasí
soutěž
mapy AV
lidé&HORY
Berg Auf

Aktuality

na webu MFA byl zveřejněn nabitý program
nový web, on-line rezervace vstupenek se slevou, finální program již brzy ...
ceny na rok 2018, akce pro nové členy od 1.9.2017
David Lama, Peter Habeler, filmové premiéry, odborný kongres...
Ve středu 21. června 2017 se v hotelu Petr v Praze 5 uskutečnilo slavnostní shromáždění nově vzniklého Českého odboru Slovinského planinského družstva 2017.

Partneři