Novinky

Informace o vydávání potvrzení o pojištění členům Alpenvereinu


Dne 15.12.2016 obdržela centrála ALPENVEREIN.CZ informaci o tom, že rakouská pojišťovna Generali rozhodla o ukončení vydávání potvrzení o pojištění při žádostech o víza do států, která takováto potvrzení vyžadují. Jedná o země jako jsou např. Rusko, Irán, Kuba a další. Toto rozhodnutí rakouské Generali, které platí do odvolání pro všechny členy ÖAV, bylo aktivováno novými požadavky uvedených států na navýšení krytí škod z pojistných událostí.

Při jednání o tomto rozhodnutí, které probíhalo 20.12.2016 v prostorách pojišťovenské burzy v Innsbrucku a kterého se zúčastnil i zástupce ALPENVEREIN.CZ, bylo konstatováno, že takovéto opatření není v souladu s cíli ÖAV a že o vzniklé situaci budou vedena další jednání.

Současně bylo předběžně oznámeno, že potvrzení o pojištění pro účely žádosti o víza bude vystavováno těm členům ÖAV, kteří budou mít uzavřené Připojištění pro cesty do zahraničí (Alpenverein Premium Einzelreisseschutz).

O dalším vývoji kolem tohoto překvapivého rozhodnutí rakouské pojišťovny Generali budeme naše členy včas informovat.registrace - obnova
členské příspěvky
výhody členství
počasí
soutěž
mapy AV
lidé&HORY
Berg Auf

Aktuality

statistiky vývoje členské základny rakouského Alpenvereinu za rok 2017
19 výherců obdrželo hodnotné ceny od partnerů soutěže
spustili jsme nový on-line systém pro objednávky předplatného časopisů lidé&HORY a TURISTA
Časopis TURISTA č.1-2/2018 (dvoučíslo) vyšel koncem ledna

Partneři