Novinky

Lucie Hrozová, Adam Ondra a Radek Jaroš – nově pod křídly ALPY EXTREM TEAMU



Společnost ALPY spol. s r. o. a odborný alpinistický časopis lidé&HORY nabídly nejlepším českým horolezcům členství v ALPY EXTREME TEAMU. Členství spojené s finanční i mediální podporou přijali: Lucie Hrozová, Adam Ondra a Radek Jaroš. Tento nový a svým způsobem ojedinělý projekt je zaměřen na podporu a další zviditelnění českého horolezectví a alpinismu u nás doma, ale i na mezinárodní úrovni.


Jednatel společnosti ALPY Ladislav Jirásko zahajuje tiskovou konferenci

Členové ALPY EXTREM TEAMU budou vedle finanční podpory využívat všech výhod spojených se členstvím v Alpském klubu – Alpenvereinu Praha. Jejich sportovní úspěchy budou zveřejňovány v časopise lidé&HORY i na portálech Lideahory.cz a Alpenverein.cz. České horolezectví budou členové ALPY EXTREM TEAMU prezentovat na významných domácích i zahraničních akcích, mezi které vedle závodů budou patřit i nejrůznější prestižní veletrhy, fóra a festivaly – včetně Mezinárodního festivalu alpinismu v Praze.



Zleva: D. Polman, A. Ondra, L. Jirásko a L. Hrozová

ALPY EXTEM TEAM sestavený (zatím ze tří) nejlepších českých lezců a horolezců byl dnes (21. 6. 2012) představen na tiskové konferenci v Lokal Bloku na Smíchově. Konference se po boku zástupců vedení společnosti Alpy Ladislava a Ondřeje Jirásko, šéfredaktora časopisu lidé&HORY Daniela Polmana a předsedy ČHS Zdeňka Hrubého zúčastnili dva členové nově vzniklého týmu: Lucka Hrozová a Adam Ondra. Radek Jaroš se omluvil kvůli svým vážným omrzlinám z Annapurny, které tou dobou léčil u moře.



Lucie Hrozová

Ani Lucka Hrozová momentálně není fit, když do Lokal Bloku přišla o berlích. Skvělá česká lezkyně prodělala náročnou operaci vazu. „Chodím o berlích už opravdu dlouho. Ještě před operací jsem měla sádru, takže stále trénuji jen ruce. Je pravda, že takhle namakané jsem je snad nikdy neměla, ale už mě to nebaví – chtělo by to změnu,“ dodala Lucka, která vzápětí prozradila i plány na další sezónu: „Ráda bych opět objela kompletní světový pohár v ledolezení a pokusila se o přelez nějakých pěkných drytoolových a mixových cest. Chystám se například i do Tater.“



Adam Ondra

Adam Ondra je fit, navíc po maturitě, takže má před sebou na lezení asi hodně plodné období: „Teď po maturitě se chci zkusit rok věnovat pouze lezení, i když jsem přijat na vysokou školu. Teď se chystám do Norska, kde budu lézt především v tamních vyhlášených jeskyních. Zkusím i nějaké bouldry. Jede se mnou i kameraman, tak z toho uděláme i film. Chtěl bych se věnovat především těžkým projektům na skalách a sám je i tvořit. Závodních ambicí příliš nemám. Ale rád bych v polovině září vyrazil na Mistrovství světa v lezení. Je mi jasné, že skály mi neposkytnou tak optimální trénink, takže to prostě půjdu bez nervů jen zkusit. A kdo ví, třeba mi to sedne a cinkne i nějaká ta placka,“ proradil Adam Ondra své plány.



Předseda ČHS Zdeněk Hrubý

Slovo si vzal i předseda ČHS Zdeněk Hrubý: „Je jasné, že nejsme fotbalisti ani hokejisti, takže každá podpora našich špičkových horolezců je velmi vítaná. Vážím si projektu, který společnost Alpy s časopisem lidé&HORY rozjely, a tímto jim za to děkuji.“ Poté ještě pozval novináře na tiskovou konferenci před odjezdem na expedici na Nanga Parba, kam se opět chystá po boku Máry Holečka.



V příjemném prostředí Lokal Bloku došlo i na projekci zajímavých videí a fotek členů Alpy Extrem Teamu

Prezentace týmu nejlepších českých lezců na mezinárodní úrovni proběhne na veletrhu OUTDOOR FRIDRICHSHAFEN ve východní hale výstaviště u stánku OEAV-ALPY ve dnech 12.-15. 7. 2012.

První společná mezinárodní prezentace ALPY EXTREM TEAMU za účasti všech jeho členů se uskuteční při příležitosti mezinárodního festivalu ROCK MASTERS v severoitalském Arcu ve dnech 28. 8.-2. 9. 2012.



Zleva: otec Adama Miroslav Ondra, otec Lucky Libor Hroza a nestor českého pískovcového lezení Voloďa Suchý

Zástupci společnosti Alpy v rámci tiskové konference oficiálně představili nový název festivalu, který místo „smíchovský“ bude nést označení „mezinárodní“, a prozradili již potvrzené hvězdy Mezinárodního festivalu alpinismu (22.-25. listopadu 2012), kterými jsou například Peter Habeler, Alex Huber, Roger Schäli a s vysokou pravděpodobností to bude i Reinhold Messner. Festivalu se zúčastní i domácí špička, včetně všech tří členů ALPY EXTREME TEAMU.



Adam s Luckou v rozhovoru po tiskové konferenci

Na úplný závěr tiskové konference ještě představil svůj odvážný bike&hike projekt „Knock the Glock“ Dan Polman, který se v srpnu pokusí o non-stop propojení hlavního města Rakouska – Vídně a nejvyššího vrcholu této země – Großglockneru (3798 m). Opět k tomu využije silniční kolo, MTB a závěrečný výstup by rád vedl přes hřeben Stüdlgrat. Projekt navazuje na podobnou akci „Velký Benátčan“, kterou uskutečnil v roce 2009.



Představení projektu Knock the Glock


foto: Petr „Ňůmen" Novák, www.beehouse.cz
registrace - obnova
členské příspěvky
výhody členství
počasí
soutěž
mapy AV
lidé&HORY
Berg Auf

Aktuality

statistiky vývoje členské základny rakouského Alpenvereinu za rok 2017
19 výherců obdrželo hodnotné ceny od partnerů soutěže
spustili jsme nový on-line systém pro objednávky předplatného časopisů lidé&HORY a TURISTA
Časopis TURISTA č.1-2/2018 (dvoučíslo) vyšel koncem ledna

Partneři